2017-ben is nagy volt az érdeklődés a lassan hagyománnyá váló „Lelki Egészség Éjszakája” című rendezvény iránt. Az érdeklődők különböző témájú előadások és 20 workshop közül választhatták ki az érdeklődésüket leginkább felkeltőket, hogy aztán résztvevőként ki is próbálhassák a különféle, lelki egészségüket védő módszereket.
Idén az a megtiszteltetés ért, hogy az egyik workshopot én vezethettem, melynek „Több szem többet lát” címet adtam. A másfélórás workshop keretében az érdeklődők számára a szupervízió munkamódszereiből adtam ízelítőt.
De kiről mondhatjuk azt, hogy lelkileg egészséges? Mi az a lelki egészség?
A lelki egészség egyfajta érzelmi teherbíró képesség. Belső erőforrás, amely szükséges a mindennapi élethez, a sikeres életvezetéshez.

A lelki egészség képesség:
- az állandóan változó körülményekhez való rugalmas alkalmazkodásra (rezilienciára),
- a problémák megoldására,
- az érzelmek felismerésére és kifejezésére,
- az örömet jelentő emberi kapcsolatok kialakítására és fenntartására.
A lelki egészség hozzásegít az élet pozitív megéléséhez, a fájdalmak, problémák, csalódások és szomorúság elviseléséhez, leküzdéséhez.
A mentálhigiéné feladata a lelki egészség védelme, az egyéneket érő védő hatások felerősítése, illetve az ártó hatások kiküszöbölése, mérséklése révén. Célja a pszichológiai, életvezetési problémák megelőzése.
Mentálhigiénés szakemberként, szupervizorként és coachként is küldetésemnek tekintem a hozzám fordulók lelki egészségének védelmét.
További részletekért kattintson az alábbi képre!